Ależ ta książka jest piękna! I w dodatku łączy kilka funkcji. Jest to książka obrazkowa a jednocześnie pozycja edukacyjna, interaktywna i do poczytania. Nada się i dla maluszków, ale i zaciekawi przedszkolaków. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie
Continue ReadingDlaczego nosimy maseczki? – recenzja
Chyba nie ma bardziej aktualnej książki niż ta. „Dlaczego nosimy maseczki?” tłumaczy dzieciom czym są wirusy, ale też pokazuje świat w pandemii. Trochę się obawiałam, czy ten trudny temat da się przedstawić w przyjazny sposób dzieciom. Zupełnie niepotrzebnie. Czasem miałam wrażenie, że jest tu nawet zbyt miło.
Continue ReadingNawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham – recenzja
Nareszcie udało nam się poznać książkę, która jest bestsellerem na całym świecie. W piękny sposób przedstawia próby opisania miłości, ubrania jej w słowa.
Continue ReadingŚwięta z Naszą Księgarnią. Książki i puzzle na grudniowe dni
Świąteczne czytanie rozpoczęliśmy 1 grudnia książką „Dobranocki na gwiazdkę”. Nie mogliśmy lepiej trafić. Wspaniała, mądra i pełna świątecznej magii książka. W dalszej kolejności będziemy czytać książki z ubiegłych lat, które czekają na swoją kolej jeszcze schowane w szafce. Między innymi czeka na nas „Wieczór gwiazdkowy na placu budowy”, który umilił nam tyle grudniowych wieczorów rok temu. W klimat świąt wprowadzają nas też najnowsze puzzle od Naszej Księgarni „Magiczne Święta”. Zerknijcie jakie piękne propozycje ma Nasza Księgarnia na ten szczególny czas w roku.
Continue ReadingKłębuszki, gra planszowa – recenzja
„Kłębuszki” okazały się dla nas niemałym wyzwaniem. Choć mam już wprawę w upraszczaniu reguł do nieco młodszych graczy, to tu zadanie okazało się nieco trudniejsze.
Continue ReadingRok w górach – recenzja
„Rok w górach” podoba mi się graficznie. Klasycznie piękne ilustracje, sielskość i spokój budzą tęsknotę za wędrówkami górskimi szlakami. Proste, nieprzeładowane szczegółami obrazy nadadzą się najlepiej dla maluchów. Dla mojej czteroipółlatki już trochę za mało się tu działo.
Continue ReadingCo budują zwierzęta? – recenzja
Ta książka wywołuje efekt „wow”. Wielkoformatowa, z zapierającymi dech w piersiach ilustracjami Emilii Dziubak. Niesamowita jest też treść. „Co budują zwierzęta?” pokazuje niezwykłe budowle w świecie przyrody oraz wiele mało znanych ciekawostek o zwierzętach. Do ideału brakuje jedynie bardziej przystępnej formy tekstu.
Continue ReadingDziadek do orzechów, gra karciana – recenzja
„Dziadek do orzechów” to pięknie zilustrowana karcianka w świątecznym klimacie. Wcielimy się tutaj w konstruktorów zabawek. Wygrywa ten, kto ułoży najwięcej dziadków w tym samych kolorze i zbierze najwięcej orzechów. Gra ma proste zasady, ale wymaga nieco kombinowania.
Continue ReadingDzika książka o dzikach i ich kuzynach – recenzja
Nigdy bym nie pomyślała, że książka o dzikach może być taka ciekawa. Na początku się zastanawiałam, czy w ogóle jest mi potrzebna, ale szata graficzna przeważyła szalę. A potem okazało się, że tekst jest równie dobry. I tyle informacji zgromadzone w jednym miejscu. Teraz patrzę na te zwierzęta w zupełnie innym świetle.
Continue ReadingPan Patyk – recenzja
Pan Patyk to zabawne, rytmicznie napisane i pięknie ilustrowane opowiadanie autorstwa słynnego duetu Julie Donaldson i Axela Schefflera. To też książka ze świątecznym akcencikiem, dlatego szczególnie polecam jako jesienno-zimową lekturę
Continue Reading








