Gry planszowe i puzzle

Basia w zoo (Egmont) – recenzja

Basia w zoo, gra Egmont

Jeśli lubicie Basię, to z tej gry też będziecie zadowoleni. Małe poręczne pudełeczko, proste zasady, ciekawa rozgrywka oparta trochę na memory a trochę na podejmowaniu ryzyka i liczeniu na szczęście.

W instrukcji znajdziemy krótkie opowiadanie o Basi. Muszę powiedzieć, że jest wyjątkowo dobre i całkiem zabawne! Świetnie wprowadza w klimat, który znamy z książek. Do tego znajdziemy żetoniki z Basią i jej rodziną (mamą, tatą i Jankiem). W grze wybierzemy się do zoo, a wygra ten, kto zrobi najwięcej zdjęć zwierząt.

Pudełko zawiera 36 kartoników ze zwierzętami. Rozkładamy je tak jak w grze memory i kolejno odkrywamy. Jeśli odkryjemy dwa takie same zwierzaki lub trzy kartoniki z tym samym kolorem tła, tracimy wszystkie kafelki odkryte w tym ruchu. W przeciwnym razie, możemy je zabrać.

Aby wygrać, trzeba wiedzieć kiedy zakończyć swój ruch. Przyda się też dobra pamięć, aby zapamiętać obrazki z kafelków odkrywanych przez współgraczy.

Basia w zoo to naprawdę przyjemna gra. Rozegraliśmy sporo partyjek. Podoba mi się to, że to gra szybka, niewymagająca, z prostymi zasadami. Nie wymaga długiego przygotowania. Dla pięciolatki poziom trudności jest w sam raz.

Basia w zoo, autor gry: Tom Delme, na podstawie serii o Basi Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, wiek: 4+, liczba graczy: 1-4, Egmont 2021

Basia w zoo, gra Egmont
Basia w zoo, gra Egmont
Basia w zoo, gra Egmont
Basia w zoo, gra Egmont

Dziękuję wydawnictwu Egmont za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz