Książki dla dzieci

Księgi słówek od Kapitana Nauki – książki obrazkowe do nauki języków

Księga angielskich słówek Księga niemieckich słówek Kapitan Nauka

Księga angielskich słówek i księga niemieckich słówek przeznaczone są dla dzieci od 7 lat, ale spokojnie można z nimi pracować wcześniej. Nawet od 3 lat. Bo to przede wszystkim książki obrazkowe. Wypróbowaliśmy dwie wersje językowe – angielską i niemiecką. Obie mają identyczne ilustracje i dokładnie te same słówka i zwroty, tylko w różnych językach.

Księga angielskich słówek Księga niemieckich słówek Kapitan Nauka

Co znajdziemy w środku?

Na 16 rozkładówkach znajdziemy różne popularne miejsca: dom, szkołę, restaurację, lotnisko czy przyjęcie urodzinowe. Są tez strony, które nie pokazują konkretnego miejsca, ale są zbiorem obrazków powiązanych tematycznie np. zawody. Ilustracje są szczegółowe i ładne, więc oglądaliśmy je z przyjemnością. Nawet, gdyby nie było tu słówek, to i tak książka byłaby warta obejrzenia. Szczególnie, że młodszym dzieciom można na ich przykładzie opowiadać o różnych sytuacjach. Na przykład jak wygląda lotnisko i co się tam po kolei robi przed odlotem. Albo jakie są różne zawody czy dyscypliny sportowe i na czym to polega. Część obrazkowa to taka mini-encyklopedia dla młodego człowieka.

Księga angielskich słówek Księga niemieckich słówek Kapitan Nauka

A oprócz fajnych, tematycznych ilustracji mamy też część językową. Na samej ilustracji znajdziemy podpisy w języku polskim i obcym. W ramkach natomiast przydatne zwroty. Tych słówek jest naprawdę dużo na każdej stronie, co zresztą widzicie na zdjęciach. Brak tu zapisu fonetycznego, ale w zamian mamy możliwość ściągnięcia plików mp3 z zapisem wymowy.

Księga angielskich słówek Księga niemieckich słówek Kapitan Nauka

Jak czytamy z 3-latką?

Przede wszystkim oglądamy ilustracje, a jest tu dużo ciekawych rzeczy do opowiadania. Nasze ulubione rozkładówki to przyjęcie urodzinowe dziadka (tu poznajemy słownictwo związane z rodziną), zawody i lotnisko. Na każdej stronie staram się wpleść kilka – kilkanaście słówek w języku obcym. Co ciekawe, choć obie wersje mają identyczne ilustracje (różnią się tylko okładką i ostatnią stroną z mapą państwa), to nasza trzylatka zdecydowanie woli tę niemiecką 😉

Polecam księgi słówek nawet dla tych młodszych dzieci, bo to bardzo fajny sposób na wprowadzanie pierwszych obcojęzycznych słówek. W całej serii oprócz angielskiej i niemieckiej, jest jeszcze wersja francuska i hiszpańska.

Księga angielskich słówek Księga niemieckich słówek Kapitan Nauka

Za możliwość zrecenzowania książek dziękuję wydawnictwu Edgard (Kapitan Nauka)

Księga angielskich słówek / Księga niemieckich słówek,ilustracje: Katarzyna Kołodziej, Kapitan Nauka 2018, 32 s.

Data recenzji
Nazwa
Księga angielskich słówek, Księga niemieckich słówek, Kapitan Nauka
Ocena
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz