Edukacja i zabawa

Kuchnia dla dzieci „Happy Day” Janod – pomysł na prezent na trzecie urodziny

Kuchnia dla dzieci "Happy Day" Janod

Ponieważ od pewnego czasu zabawa w gotowanie była jedną z najbardziej ulubionych naszej trzylatki, zaczęliśmy się zastanawiać, czy kuchnia do zabawy nie byłaby dobrym prezentem na trzecie urodziny. Kiedy zabrałam się za wybieranie konkretnych modeli, wiedziałam, że bardzo ważna jest jej estetyka. To w końcu dodatkowy mebel, który będzie przecież cały czas widoczny. Nie mówiąc o tym, o ile przyjemniejsza jest zabawa w estetycznej oprawie. Wtedy moją uwagę zwróciła kuchnia dla dzieci „Happy day” od francuskiej marki Janod.

Innym ważnym elementem były rozmiary kuchni. Oczywiście nie mogły być zbyt duże ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Ale też nie chciałam, żeby były zbyt małe ani niskie, tak aby dziecko musiało się schylać. Powinny być takie w sam raz.

Fajnie, jakby zawierały wszystkie najważniejsze elementy, czyli piekarnik, płytę, zlew i szafki, a dodatkowe bajery oczywiście też byłyby mile widziane, pod warunkiem, że nie zajmują zbyt dużo miejsca i nie windują ceny w kosmos. Biorąc to wszystko pod uwagę, zdecydowałam się na kuchnię dla dzieci „Happy Day” Janod. Zdecydowałam, to może za dużo powiedziane. Kiedy ją zobaczyłam, wiedziałam, że to jest dokładnie to czego szukam.

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

A teraz pora na bardziej szczegółową opinię:

Wygląd

Jest dokładnie tak samo piękna jak wyglądała na zdjęciu. Ładne, żywe kolory, piękne wykonanie, styl vintage. Świetnie się wpasowała do kącika zabaw i wygląda rewelacyjnie. Moje główne kryterium wyboru zostało w 100% spełnione.

Wymiary

Dostosowane są do wzrostu trzylatki. Jej wymiary to 55x30x87cm. Blat jest na odpowiednim poziomie, a dziecko nie ma problemu z sięgnięciem do górnych półek. Kuchnia jest wystarczająco pojemna, ale nie przytłacza rozmiarem. Stoi stabilnie. Wszystko jest ok.

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

Instrukcja i składanie kuchni

Kuchnia oczywiście przychodzi w kawałkach i trzeba ją złożyć. Tych elementów jest całkiem sporo, ważna jest kolejność składania i oczywiście odpowiednie ustawienie względem siebie. Dołączona instrukcja niestety nie jest super precyzyjna i zdarzyło nam się kilka razy pomylić. Kiedy wychodziło to później, trzeba było się wracać do poprzedniego etapu, częściowo rozbierać już złożone elementy i składać ponownie. Ale wiadomo, że to kosztuje czas i osłabia łączenia. Jeśli więc zdecydujecie się na tą kuchnie dla dzieci, zarezerwujcie sobie wieczór na składanie i uważnie analizujcie instrukcje 😉

Materiał

Poza niektórymi elementami i akcesoriami kuchnia jest drewniana. Jak dla mnie super.

Funkcje

Tu nie ma powodów do narzekań, bo wszystko co potrzebne się tu znalazło. Na dole jest piekarnik i szafka, na blacie płyta i zlew a na ścianie trzy kołeczki do wieszania. U góry jest otwarta półka i mikrofala.

Dodatkowe bajery

W płycie jest dodatkowa funkcja podświetlania i efekty dźwiękowe (imitacja gotującej się wody). I to jest naprawdę czad! Na początku to była najfajniejsza część zabawy z kuchnią, a i do tej pory jest używana. Natężenie dźwięku i światła jest moim zdaniem ok. Baterię trzeba dokupić osobno. Na razie jeszcze nie mieliśmy potrzeby jej wymieniać, a działa już od trzech miesięcy, przy czym na początku była eksploatowana bardzo intensywnie.

Akcesoria

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

Razem z kuchnią znajdziemy zestaw naczyń metalowych (rondel, durszlak i łopatkę), ściereczkę oraz trzy kartonowe pudełka (mleko, makaron i groszek). Szkoda, że pudełka nie są z innego materiału, bo karton szybko się zniszczy, choć o dziwo u nas nadal są jeszcze w dobrym stanie.

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

Użytkowanie kuchni

Z rzeczy, do których mogłabym się doczepić, to piekarnik i dolna szafka. Drzwiczki są mniejsze niż wymiary wnętrza, przez co wyjmowanie i wkładanie tam akcesoriów nie jest zbyt wygodne. W dodatku przedzielone są cieniutką i niestabilną deseczką, która nie jest przymocowana na stałe. Z jednej strony jest to pomocne, bo można ją podnieść, żeby lepiej widzieć co jest na dolnych półkach czy sięgnąć do ich tylnej części. Z drugiej, czasem się może lekko przyklinować w pozycji pionowej i potrzebna jest wtedy pomoc dorosłego.

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

Podoba mi się natomiast konstrukcja zlewu. Kran można wyjąć z uchwytu i przybliżyć do mytych naczyń. Jest dodatkowy kurek do manipulowania. A sam zlew można swobodnie wyjąć i używać go na przykład jako dużą miskę. Po jego wyjęciu zostaje okrągła dziura, która u nas służy jako najwygodniejszy sposób do sprzątania rzeczy do szafki. Wystarczy wrzucić przez nią naczynia lub inne zabawki i lądują na górnej półce.

O efektach świetlno-dźwiękowych płyty już wspominałam. To naprawdę świetne funkcje i obowiązkowo są w użyciu przy każdym gotowaniu. Warto dodać, że pokrętła piekarnika i mikrofali też wydają dźwięk przy przekręcaniu (coś w stylu kliknięcia), choć tu już nie ma takiego szału jak z płytą.

Podsumowanie i moja opinia o kuchni dla dzieci „Happy Day” od Janod

Z perspektywy czasu (prawie trzy miesiące użytkowania jak dotąd) mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyboru. Ten model kuchni dla dzieci ma drobne minusy, ale jednak zalety przeważają. Jest używana, fajnie się nią bawi, ładnie wygląda i częściowo służy do przechowywania (przynajmniej tych zabawek związanych z jedzeniem). W mojej opinii stosunek ceny do jakości i tego co oferuje jest bardzo dobry.

Kuchnia dla dzieci Happy Day Janod

Na koniec przypomnę jeszcze główne plusy i minusy:

Plusy: Wygląd, rozmiary, materiał wykonania, dodatkowe bajery.

Minusy: utrudniony dostęp do piekarnika i dolnych szafek, kartonowe pojemniki, nieprecyzyjna instrukcja.

Gdzie kupić kuchnie dla dzieci Janod?

W czasie, gdy ja kupowałam kuchnię, najkorzystniejsza oferta cenowa była w sklepie Pink or Blue i tam ostatecznie się zdecydowałam na zakup. Warto jednak wejść na stronę sklepu przez Ceneo, wtedy nalicza się dodatkowy rabat. Kolejny rabat można uzyskać przy zapisie na newsletter sklepu 🙂

Oferty Ceneo:


Data recenzji
Nazwa
Kuchnia "Happy day" Janod"
Ocena
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz