Książki dla dzieci

Opowiem ci, mamo, co robią konie – recenzja

Opowiem ci, mamo, co robią konie

Ależ ta książka jest piękna! I w dodatku łączy kilka funkcji. Jest to książka obrazkowa a jednocześnie pozycja edukacyjna, interaktywna i do poczytania. Nada się i dla maluszków, ale i zaciekawi przedszkolaków. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie

Opowiem ci, mamo, co robią konie to całokartonowa książka skierowana do najmłodszych czytelników. Na każdej rozkładówce oprócz całostronicowej ilustracji znajdziemy też krótki wierszyk, zagadkę a niekiedy również bardzo konkretne merytoryczne informacje. Dowiemy się więc, jaka jest budowa konia i kuca, jakie są rodzaje maści, jak się nazywają różne rodzaje chodu i biegu kona oraz części uprzęży i stroju jeździeckiego.

To pozycja, która bardzo wzbogaca słownictwo, znajdziemy tu tyle różnego rodzaju nazwy, pojęcia związane z końmi. Zarówno te powszechnie znane, ale też i takie bardzo specjalistyczne, które nawet dla większości dorosłych będą nowością.

Ważna jest też część interaktywna. Na każdej stronie znajduje się zagadka. Często są to wyszukiwanki, zadania policzenia jakiś elementów, ale są też i zadania w stylu znajdź różnice, połącz w pary, labirynt czy nawet gra planszowa.

Warto tu wspomnieć o szacie graficznej. Ja jestem po prostu zachwycona wykonaniem, a w szczególności kolorystyką. Lubimy ilustratorkę Ewę Poklewską-Koziełło, a to chyba jest jedna z jej najlepszych prac.

Opowiem Ci, mamo, co robią konie
Opowiem Ci, mamo, co robią konie
Opowiem Ci, mamo, co robią konie
Opowiem Ci, mamo, co robią konie

Opowiem ci, mamo, co robią konie, Izabela Mikrut, Ewa Poklewska-Koziełło, 28s., całokartonowa, Nasza Księgarnia 2021

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania książki.

Dodaj komentarz