Książki dla dzieci

Przegląd nowości książkowych dla maluchów grudzień 2017 (kartonówki)

przeglad nowości książkowych grudzień 2017

Grudzień był całkiem spokojnym okresem i niewiele nowości książkowych się pojawiało. Udało mi się jednak wybrać kilka pozycji do zaprezentowania. W tym przeglądzie mamy sporo książeczek aktywnościowych i edukacyjnych. Tak jak poprzednio, wybrałam jedną z propozycji i jej recenzja ukaże się za dwa tygodnie.

  1. Lokomotywa

    Lokomotywa Tuwim

Wierszyki klasyków to jest to, co maluchy szczególnie lubią. Melodyjne, rytmiczne, fajnie napisane i ciekawe. No i po prostu nie mogę przejść obojętnie obok nowego wydania mojej ulubionej “Lokomotywy” Tuwima. Okładka wygląda całkiem sympatycznie, styl ilustracji humorystyczny. Ta książeczka może być fajna. W tym zestawieniu to chyba jedyna “normalna” książka, bez udziwnień typu okienka, pop-upy, zagadki i inne naklejki.

“Lokomotywa”, autor: Julian Tuwim, wydawnictwo: Aksjomat, liczba stron: 10, cena okładkowa: 5,99 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

  1. Liczenie. Otwórz okienko

liczenie-otworz-okienko

Obiecałam udziwnienia, więc oto i one. Książka z okienkami, a w nich znajdziemy – uwaga – wyniki działań matematycznych! Już na okładce widać przykłady odejmowania liści zdmuchniętych z drzewa lub dodawania różnokolorowych kwiatów. A to wszystko w kartonówce dla maluchów. Zbyt ambitnie? Być może. Słyszałam jednak, że już najmłodszych można zaznajamiać z matematyką np. bawiąc się z nimi planszami z różną ilością kropek. Sami przyznacie jednak, że ta książeczka wydaje się znacznie atrakcyjniejszą alternatywą.

“Liczenie. Otwórz okienko”, autor: praca zbiorowa, wydawnictwo: Olesiejuk, liczba stron: 14, cena okładkowa: 29,99 zł

  1. Plac budowy bez tajemnic

Plac budowy bez tajemnic

Kolejna książka z okienkami. Od razu zwróciła moją uwagę, ponieważ ulubionym pojazdem Małej Czytelniczki obecnie jest koparka. Jest to też jedno z jej najbardziej ulubionych słów, które pasuje do różnych sytuacji i okazji. Za koparkę ujdą też ciężarówki i inne maszyny  budowlane. Myślę, że ta książeczka by się jej spodobała.

“Plac budowy bez tajemnic”, autor: Rob Lloyd Jones, wydawnictwo: Olesiejuk, liczba stron: 14, cena okładkowa: 29,99 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

  1. Rozkładanka ze zwierzątkami. Na wsi / W przedszkolu / Na zakupach

Rozkładanka ze zwierzątkami. Na wsi Rozkładanka ze zwierzątkami. W przedszkolu Rozkładanka ze zwierzątkami. Na zakupach.

Rozkładanki, czyli pop-upy. Niewielkie książeczki z uśmiechniętymi misiami na okładce. Kolorystycznie najbardziej podoba mi się “Na wsi”. Pod względem tematu “Na zakupy” wydają się ciekawe. Myślę, że z ich rozkładaniem może być całkiem fajna zabawa.

“Rozkładanka ze zwierzątkami. Na wsi / W przedszkulu / Na zakupach”, autor: praca zbiorowa, wydawnictwo: Olesiejuk, liczba stron: 8, cena okładkowa: 12,99 zł

Link do opisu książek na stronie wydawnictwa: klik, klik, klik

  1. Las przygód, cz. 1-4

Las przygód 1 Las przygód 2 Las przygód 3 Las przygód 4

To nawet nie są książki, ale zeszyty zadań z naklejkami. Choć nie mają typowo kartonowego formatu, to jednak strony są usztywnione i mają zaokrąglone rogi, więc nadadzą się dla maluchów, nawet dla tych o najbardziej niszczycielskich skłonnościach.

“Las przygód cz. 1-4”, autor: praca zbiorowa, wydawnictwo: Aksjomat, liczba stron: 10, cena okładkowa: 5,99 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

  1. Czu Czu Zagadki z dziurką

77d-czuczu-zagadki-z-dziurka

Od czasu mojej wizyty na stoisku Czu Czu podczas Targów Książki w Krakowie, patrzę na ich produkty z dużym zainteresowaniem. Dwuelementowe puzzle, które wtedy kupiłam okazały się naszym wielkim hitem. Wśród grudniowych nowości wypatrzyłam takie zagadki z dziurką. Widząc fragment ilustracji, należy zgadnąć co się na niej znajduje. Początkowo pomyślałam, że to będzie za trudne dla takich maluszków. Potem jednak przypomniałam sobie, że Mała Czytelniczka całkiem sprawnie rozpoznaje zwierzaki w książeczkach. Nawet, gdy są bokiem, tyłem lub widać je tylko częściowo. Więc to by nawet mogło się udać. Zagadki przeznaczone są dla wieku 2+.

“Zagadki z dziurką Czu Czu”, autor: praca zbiorowa, wydawnictwo: Bright Junior Media, liczba stron: 80, cena okładkowa: 19,90 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

Gdzie kupić?

Plac budowy bez tajemnic

Rozkładanka ze zwierzątkami. Na wsi

Las przygód 1

77d-czuczu-zagadki-z-dziurka

 

Tytuł
Przegląd nowości książkowych dla maluchów grudzień 2017 (kartonówki)
Autor

Dodaj komentarz