Książki dla dzieci

Świerszczyk Reporter (nr 3/2021) – recenzja

Świerszczyk Reporter nr 3

To już trzeci numer Świerszczyka Reportera. Miło nam się go czytało i fajnie patrzeć jak to czasopismo się rozwija. Trzymam kciuki, aby udało mu się przebić na rynku i podbić serca czytelników. A dziś zapraszam do zajrzenia do środka.

Tematem numeru trzeciego jest koala. Na pierwszej stronie pojawiła się nowość – mapka, na której zaznaczono, do której części świata się wybieramy. Brakowało mi tego w poprzednich numerach, cieszę się więc, że to uzupełniono

Cykl artykułów przyrodniczych zaczyna niezawodny Wywiadownik. Bardzo pomysłowa i ciekawa forma przekazania ciekawostek o zwierzęciu numeru. Z kolei w Zwierzątkowie poznamy wiele innych oryginalnych gatunków zwierząt zamieszkujących Australię. Uzupełnieniem tematu Australii będzie historia Aborygenów (Bliżej Świata).

W ramach nieco bliższych wypraw Marcin z lasu opowie nam o naszym polskim kangurze.

Świerszczyk Reporter nr 3

W numerze znajdziemy dwie ważne rubryki rozwijające empatię oraz troskę o planetę. Ekologika porusza kwestie plastikowych reklamówek i tłumaczy dlaczego warto zastąpić je ekologicznymi torbami wielorazowymi. Pomocowo opowiada o pewnym małym kangurku mieszkającym w ośrodku dla zwierząt Kangaloola w Australii.

Świerszczyk Reporter nr 3

Bliżej ciała porusza tematy związane z anatomią i fizjologią człowieka. Tym razem dowiemy się dlaczego potrzebujemy snu.

Świerszczyk Reporter nr 3

Ciakawostek o australijskich zwierzakach dowiemy się za pomocą różnych form przekazu. Na przykład w ramach komiksu (Komiksowo)

Świerszczyk Reporter nr 3

Teksty edukacyjne uzupełnione są wieloma różnymi aktywnościami, wyszukiwankami, krzyżówkami, rysunkami, zagadkami czy nawet grą planszową. Dla nas jednak niezmiennie to najmniej najmniej ciekawa część magazynu, tym bardziej, że część z nich jest podobna do tych ze Świerszczyka.

Świerszczyk Reporter nr 3

Dziękuję wydawnictwu Nowa Era za możliwość zrecenzowania czasopisma.

Dodaj komentarz