Książki dla dzieci

Jeżyk z parku (Tuli Tuli opowiada, gdzie kto mieszka) – recenzja

Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada

Takich książek zdecydowanie powinno być więcej! To, co najbardziej mi się podoba, to połączenie opowiadania z towarzyszącymi elementami edukacyjnymi. „Jeżyk w parku” to książka do poczytania, ale która też uczy. W dodatku jest pięknie zilustrowana.

Tuli Tuli to duszek opiekuńczy i to on jest tu narratorem. Moim zdaniem, ten element akurat jest tu zbędny. Główną rolę odgrywają bowiem bohaterowie, rodzina jeżyków. Będziemy jej towarzyszyć cały rok, od momentu narodzin dzieci.

Historia jeżyków ma fabułę i dzięki temu czyta się znacznie ciekawiej niż gdyby to były tylko suche encyklopedyczne notki. Opowiadanie jest stosunkowo realistyczne, a przygody jeżyków są zbliżone do takich, które mogłyby mieć prawdziwe jeże, takie jak szukanie jedzenia, spotkanie psa czy wpadnięcie do wody.

Na każdej rozkładówce mamy też małą ramkę z jakąś ciekawostką przyrodniczą w obrazkach. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie. Informacji jest w sam raz, nie za dużo i podane są w atrakcyjny sposób.

Na koniec dowiemy się jeszcze jak możemy pomóc jeżom. A z każdej książki 1 zł przekazywana jest na organizację ratującą jeże.

Po lekturze nie tylko wzrosła nasza wiedza przyrodnicza, ale również poziom sympatii (i empatii) do tych małych zwierząt. Piękna lektura.

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania książki.

Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada
Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada
Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada
Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada
Jeżyk w parku, Tuli Tuli opowiada

Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, gdzie kto mieszka, Zofia Stanecka, Magdalena Kozieł-Nowak, 40s., całokartonowa, Nasza Księgarnia 2020

Dodaj komentarz