Książki dla dzieci

Jak wytłumaczyć dziecku święta? „Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów”

Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów

Długo szukałam odpowiedniej książki, która wprowadziłaby Małą Czytelniczkę w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Szczerze mówiąc nie znalazłam zbyt wielu pozycji, które byłyby kartonowe i skierowane do najmłodszych. Te, które udało mi się wyszukać i wydały mi się ciekawe zebrałam we wpisie o  świątecznych kartonówkach dla najmłodszych. Spośród nich zdecydowałam się na jedną. Wybrałam “Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów”, bo wydała mi się najbardziej uniwersalna. Kojarzę też, że seria “Obrazki dla maluchów” jest dosyć popularna i z ciekawości chciałam ją zobaczyć.

W książce faktycznie są obrazki 🙂 Są one różnej wielkości, jedne wielkie na całą rozkładówkę lub stronę, inne mniejsze na pół lub nawet ćwierć strony. Pod każdym z nich znajduje się krótki tekst. Na kolejnych kartach obserwujemy pewną rodzinę, która przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Kupują choinkę, dekorują dom czy przygotowują świąteczne smakołyki. W końcu nadchodzi świąteczny dzień, przychodzą goście i wszyscy śpiewają kolędy. Zobaczymy również w obrazkowym skrócie (choć nie do końca po kolei) historię narodzin Jezusa oraz podróż św. Mikołaja, który przybywa swoimi saniami aby obdarować dzieci prezentami.

Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów

Co jest fajnego w tej książce? Jest ładna kolorystycznie. Sama okładka przykuwa wzrok intensywną czerwienią. Obrazki, choć pełne szczegółów, są wyraźne i zrozumiałe dla dziecka. Pokazuje też dużo aspektów związanych ze świętami. Zaczynając od historii Narodzin Jezusa, poprzez przygotowania do Świąt, przeżywanie świątecznego dnia aż po przybycie św. Mikołaja z prezentami. Pomyślano nawet o tekstach kolęd, co jest naprawdę świetnym pomysłem.

To, czego brakuje mi w “Obrazkach…” to elementów polskiej tradycji. Nie znajdziemy tu wypatrywania pierwszej gwiazdki, łamania się opłatkiem czy innych wigilijnych zwyczajów. Choć, przeglądając ofertę świątecznych książek, nie widziałąm takiej, która by te polskie tradycje przedstawiała.

Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów

Jeśli chodzi o Małą Czytelniczkę, to książka przypadła jej do gustu. Lubi, kiedy ją czytamy i często przegląda ją sama z dużym zainteresowaniem. Najbardziej podoba jej się przybycie św. Mikołaja z prezentami. Ale chyba to jest zrozumiałe :).

Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów

“Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów”, autorzy: Emilie Beaumont, Nathalie Belineau, wydawnictwo: Olesiejuk, rok wydania: 2016, liczba stron: 30, cena okładkowa: 14,99 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

Data recenzji
Nazwa
"Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów"
Ocena
41star1star1star1stargray

Dodaj komentarz