Książki dla dzieci

Cyferkowa książka – recenzja

Cyferkowa ksiażka

Cyferkowa książka to małe dzieło sztuki wydziergane z włóczki. To połączenie książki do oglądania (cudowne włóczkowe aranżacje), do czytania (wierszyki), edukacyjnej (nauka cyferek) oraz aktywnościowej (polecenia, pytania).

Cyferkowa książka to druga już wydziergana pozycja. Skonstruowana jest podobnie do Literkowej książki, z tą różnicą, że tym razem mamy fabułę. Śledzimy tu historię Franka i jego rodziny, a także pewnego mebla, który wypełnia się zabawkami. Na końcu książki okaże się w jakim celu 😉

Na części rozkładówek poznajemy cyfry, kolejno od zera do dziewięciu (plus jedna strona na liczby dwucyfrowe). Możemy przećwiczyć też liczenie na zabawkach, które pojawiają się na regale. Dodatkowo mamy różne polecenia i pytania nawiązujące do przedstawionych cyfr. Rozkładówki z cyframi przeplatają się z rozkładówkami z włóczkowymi aranżacjami oraz wierszykami.

To bardzo sympatyczna i przyjemna książka z ciepłym zakończeniem. Podoba mi się to jak jest przemyślana i ile tu zmieszczono różnych funkcji. To bardzo ciekawa propozycja do nauki cyferek.

Cyferkowa książka, Anna Salamon, Alicja Krzanik, 40s., całokartonowa, Nasza Księgarnia 2021

Cyferkowa ksiażka
Cyferkowa ksiażka
Cyferkowa ksiażka
Cyferkowa ksiażka
Cyferkowa ksiażka

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania książki

Dodaj komentarz