Edukacja i zabawa

Klocki Cardblocks, zestawy dodatkowe: Rotunda, Kopuła – recenzja

klocki Cardblocks kopuła, rotunda

Klocki konstrukcyjne Cardblocks właśnie zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”. I całkowicie słusznie! Mamy już od jakiegoś zestaw podstawowy, który przypadł nam do gustu. Marzyło nam się jeszcze wypróbowanie zestawów dodatkowych i bardzo się cieszę, że nadarzyła się wreszcie okazja. Tak więc zbudowaliśmy sobie „Rotundę” i „Kopułę”.

Warto zwrócić uwagę, że klocki Cardblocks są ekologiczne. Wykonane są z szarej tektury. Szczególnie docenią je osoby, którym zależy na ograniczeniu ilości plastiku w domu, a w szczególności w pokoju dziecięcym.

Są bardzo estetyczne. Budowle prezentują się pięknie. Jest też możliwość ich pokolorowania, czy ozdobienia, w końcu to karton.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to widzę tu różnicę pomiędzy zestawem podstawowym a rotundą i kopułą. Klocki podstawowe po złożeniu trzymają się mocno i są bardzo trwałe. Klocki z zestawów dodatkowych po złożeniu nie są już tak solidne, łatwo się rozpadają i są podatne na zagięcia.

Warto wiedzieć, że w zestawie Cardblocks znajdziemy tekturowe szablony, z których dopiero złożymy pojedyncze klocki. Przy zestawie podstawowym to jednorazowa praca, bo klocki się tak dobrze trzymają. Rozkładanie ich z powrotem na części nie jest rekomendowane. Klocki z zestawów dodatkowych po złożeniu trzymają się luźniej i teoretycznie można by je rozłożyć. Aczkolwiek niekoniecznie się to opłaca ze względu na czasochłonność ich ponownego składania.

Dla nas również składanie klocków podstawowych było łatwiejsze. Rotunda i kopuła wymagała większych zdolności manualnych. Podobnie wygląda sprawa układania budowli. Oba zestawy dodatkowe to jednak wyższy poziom zaawansowania. Nasza pięciolatka nie dała rady im sama podołać, choć z zestawem podstawowym radzi sobie świetnie. Rekomendowany wiek rotundy i kopuły to 6+ i moim zdaniem ma to sens.

Klocki są dość sporych rozmiarów (rotunda i kopuła mają 36 cm średnicy po ułożeniu, każda zawiera po 24 klocki), więc zajmują trochę miejsca do przechowywania i trzeba być na to przygotowanym.

Podsumowując, zestaw podstawowy zostanie chyba naszym ulubionym. Ale wprowadzenie elementów z zestawów dodatkowych za to daje więcej możliwości budowy. Bo wszystkie klocki można ze sobą łączyć, tworząc coraz to bardziej skomplikowane budowle.

klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda
klocki Cardblocks kopuła, rotunda

Dziękuję wydawnictwu Egmont za możliwość zrecenzowania klocków.

Dodaj komentarz