Edukacja i zabawa

Fisher-Price – nowy magazyn dla najmłodszych

Fisher-Price, magazyn dla najmłodszych, Egmont

Na początku roku pisałam Wam na facebooku, że znika z rynku magazyn dla najmłodszych „Moje maluchy” od Nowej Ery. Szkoda, bo to fajne pismo było. Teraz jednak ukazał się nowy magazyn dla najmłodszych, który bardzo mi „Moje maluchy” przypomina. To „Fisher-Price” wydawany przez Egmont, a okładkę pierwszego numeru widzicie na zdjęciu do tego artykułu.

O magazynie

Fisher-Price, magazyn dla najmłodszych, Egmont

Magazyn „Fisher-Price” skierowany jest do dzieci od drugiego roku życia, choć moim zdaniem lepszy będzie dla dzieci 3+. Młodsze zapewne będą potrzebować jeszcze dużego wsparcia ze strony rodziców. Instrukcje są obrazkowe i na pewnym etapie zapewne umożliwią większą samodzielność dziecka, ale Ci najmłodsi i tak będą potrzebować tłumaczenia rodziców.

Główne typy zadań, które znajdziemy w magazynie to:

Fisher-Price, magazyn dla najmłodszych, Egmont
  1. Naklejanie (33 naklejki w komplecie)
  2. Rysowanie po linii
  3. Kolorowanie
  4. Wyszukiwanie
  5. Liczenie

Fisher-Price, magazyn dla najmłodszych, Egmont

Zadania naprawdę są fajne i miło się nam z tą gazetką pracowało. Najbardziej podobają mi się te z liczeniem i nauką cyfr. Szkoda tylko, że magazyn nie ma trochę żywszej kolorystyki. Muszę też przyznać, że grafika Anny Gensler z „Moich maluchów” bardziej mi się podobała niż ta z „Fisher-Price”.

Za możliwość zrecenzowania czasopisma Fisher-Price dziękuję wydawnictwu Egmont.

Fisher-Price, magazyn dla najmłodszych, Egmont

Zabawki Fisher-Price

Przy okazji tej recenzji chciałam Wam jeszcze wspomnieć o marce Fisher-Price, bo my mamy z nią bardzo pozytywne doświadczenia. To firma amerykańska, założona prawie 90 lat temu i znana głównie z produkcji zabawek. My mamy kilka produktów tej marki i są to jedne z najbardziej trafionych dziecięcych produktów jakie mamy.

  1. Książeczka Fisher-Price „Zwierzaki” ze zdjęciami zwierząt. Idealna dla niemowląt, u nas był wielki szał i okrzyki radości na widok zwierząt.
  2. Żyrafka grająca kołysanki – ulubiona przytulanka. Od roku niemal codziennie jej muzyka towarzyszy wieczornemu zasypianiu. Melodia jest łagodna i przyjemna do słuchania.
  3. Kolorowe kubeczki do układania. W nieustannym użyciu niemal od samego początku. Mają niezliczoną ilość zastosowań. Obecnie używamy do kąpieli.
  4. Autobus z otwieranymi i przesuwanymi elementami. Fantastyczny na etapie nauki manipulowania rączką, czyli od około 9 miesięcy.

P.S. Na ceneo udało mi się znaleźć tylko żyrafkę z tej listy. Kubeczki mamy trochę inne niż te, które pokazuje wyszukiwarka.


Dodaj komentarz