Książki dla dzieci

Las przygód cz. 1 – zeszyt zadań z naklejkami

Las przygód

„Las przygód” to całkiem fajna propozycja do wspólnej aktywności z trochę starszym maluchem, takim 2-3 letnim. Niespełna dwuletnia Mała Czytelniczka bardzo polubiła tę książeczkę i często sobie o niej przypomina wołając “las, las…” Wyciągamy ją więc i zaczyna się zabawa, bo to wszak książeczka aktywnościowa. Taki mały szkrab jeszcze nie potrafi w pełni wykorzystać możliwości tego zeszytu zadań, pomoc rodzica jest więc jak najbardziej wskazana.

Mamy tu dziesięć usztywnionych stron z zaokrąglonymi rogami i śliską powierzchnią. Do tego jest arkusz z naklejkami. Na każdej stronie jest osobne zadanie. Niektóre są całkiem proste, na przykład przyklejenie naklejek w odpowiednie miejsce. Inne trochę trudniejsze, bo trzeba połączyć coś w pary albo policzyć. Wszystkie zadania związane są z lasem, spotykamy tu często krasnale, leśne zwierzęta i rośliny. Naklejki teoretycznie są wielorazowego użytku, w praktyce jednak różnie z tym bywa. Te większe trudno odkleić i praktycznie od razu się niszczą. Te mniejsze da się użyć kilkukrotnie, jednak za każdym następnym razem są w coraz gorszym stanie. Mimo wszystko jednak zabawy starcza na całkiem długo a zadania są różnorodne i ciekawe.

Las przygód

Pierwsza część tak nam się spodobała, że dokupiłam wszystkie pozostałe. Planuję wprowadzać kolejne zeszyty stopniowo, mniej więcej co ok. miesiąc, bo na tyle szacuję czas “eksploatacji” jednego egzemplarza przy naszym tempie. Liczę też na to, że z każdym kolejnym razem Mała Czytelniczka będzie sobie coraz lepiej radzić z zawartymi w nich zadaniami. Już przy tej pierwszej części widzę postępy. Sprawniej operuje naklejkami, zaczyna powoli rozumieć sens przyklejania ich w odpowiednim miejscu, np. szyszek na świerku. Poszerza się jej słownictwo, tu akurat w tematyce lasu. Chośc jeszcze pracuję nad tym, aby odróżniałą szyszkę od żołędzia :).

Las przygód

Co mi się w tej serii podoba:

  • solidne wykonanie, odporne na niszczycielskie skłonności maluchów,
  • niska cena, a jednocześnie książeczka sporo oferuje,
  • jest ładna graficznie,
  • wielorazowe naklejki, choć tylko częściowo działają, to i tak są super opcją, bo najlepsza zabawa polega na odklejaniu ich i przyklejaniu z powrotem w innym miejscu,
  • zadania rozwijają i poszerzają słownictwo a ich poziom jest zróżnicowany.

Ale najważniejsze w tym wszystkim, że Las przygód podoba się bardzo Małej Czytelniczce. Polecamy zdecydowanie.

Las przygód

“Las przygód cz. 1-4”, autor: praca zbiorowa, rok wydania: 2017, wydawnictwo: Aksjomat, liczba stron: 10, cena okładkowa: 5,99 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

Data recenzji
Nazwa
"Las przygód cz.1"
Ocena
51star1star1star1star1star

2 komentarze

Dodaj komentarz