Książki dla dzieci

Przegląd nowości książkowych dla maluchów maj 2017

Przegląd nowoci książkowych dla maluchów maj 2017

Dziś kolejny subiektywny przegląd nowości książkowych dla maluchów, które ukazały się w maju. Poprzedni za marzec-kwiecień znajdziecie tu (klik). Wybrałam tylko te książki, które wyjątkowo mi się spodobały i są całokartonowe, przeznaczone dla najmłodszych dzieci.

W dzisiejszym przeglądzie mamy humorystyczną i oryginalną serię czterech książeczek dla najmłodszych (1), dwie książeczki, gdzie razem z kredkami uczymy się kolorów i liczb (2) oraz obrazkowo – kolorową interpretację Alicji w Krainie Czarów (3).

Tak, jak poprzednio, również i tym razem recenzja jednej wybranej książki ukaże się za 2 tygodnie.

P.S. Recenzję wybranej książki znajdziecie tu: klik

  1. Co wokoło

Bardzo się cieszę, kiedy znajduję jakieś książeczki skierowane do tych naj-najmłodszych. Mam wrażenie, że jest ich wciąż za mało. “Co wokoło” to seria czterech książeczek szwedzkiej autorki Lotty Olsson oraz ilustratorki Charlotte Ramel. Przyciąga wzrok oryginalnymi i pełnymi humoru ilustracjami. Jest kolorowa, ale jednocześnie stonowana. Tekstu jest niewiele, ale jest zabawny i rymowany.

mały, mały smyk

 

 

 

 

“Mały, mały smyk” – to codzienne zabawy i zajęcia kilkunastomiesięcznego malucha.

sweter włóż i już

 

 

 

 

“Sweter włóż i już” – o ubieraniu się, które dla małego dziecka przecież nie jest takie proste.

auto robi brum

 

 

 

 

“Auto robi brum” – o dźwiękach i odgłosach, przedstawione dosyć pomysłowo, bo na sąsiednich stronach znajdują się podobnie brzmiące wyrazy dźwiękonaśladowcze. Do tego wybrane zostały wcale nie takie oczywiste odgłosy.

bardzo wielki nos

 

 

 

 

“Bardzo wielki nos” – opisuje części ciała i kontrast między małym i dużym na przykładzie dwóch świnek.

Bardzo pomysłowa, oryginalna i zabawna seria.

“Mały, mały smyk” , “Sweter włóż i już”, “Auto robi brum”, “Bardzo wielki nos”, Tekst: Lotta Olsson, Ilustracje: Charlotte Ramel, Wydawnictwo: Zakamarki, Liczba stron: 18, Cena okładkowa: 19,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik, klik, klik i klik.

  1. Kredkowa księga

To również seria dwóch książeczek skierowana do maluchów w wieku od 1 roku życia.

Kredkowa księga liczb

 

 

 

 

“Kredkowa księga liczb” jest o nauce liczenia od 1 do 10. Zaginęło dziesięć kredek Tadka i trzeba je odnaleźć oraz policzyć.

kredkowa księga kolorów

 

 

 

 

“Kredkowa księga kolorów” skupia się na kolorach kredek. Na każdej stronie zobaczymy, co poszczególne kredki namalowały, oczywiście każda w swoim kolorze.

Serię stworzyli amerykańscy autorzy, tekst – Drew Daywalt, który jest filmowcem, najbardziej znanym z kręcenia horrorów (choć w kredkowej księdze nic strasznego raczej nie ma) oraz pochodzący z Irlandii Północnej ilustrator Oliver Jeffers. Ich pierwsza wspólna książka o kredkach, jeszcze nie wydana w Polsce “The Day the Crayons Quit” (Dzień, kiedy kredki odeszły) trafiła na pierwsze miejsce bestsellerów New York Timesa.

Sympatyczna książeczka, rysunki wyglądają tak jakby zostały wykonane przez przedszkolaka, co ma swój urok.

“Kredkowa księga liczb”, “Kredkowa księga kolorów”, Tekst: Drew Daywalt, Ilustracje: Oliver Jeffers, Wydawnictwo: Zielona Sowa, Liczba stron: 18, Cena okładkowa: 19,99 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik i klik.

Alicja w krainie czarów Alison Oliver Jenifer Adams3. Alicja w Krainie Czarów

To specjalne wydanie dla najmłodszych już od pierwszego roku życia. Nie znajdziemy tu całego opowiadania ani nawet streszczenia. Zamiast tego mamy piękne ilustracje z postaciami lub przedmiotami występującymi w książce i bardzo krótkim podpisem a pierwszoplanową rolę grają tu kolory. Książka jest dwujęzyczna polsko-angielska.

Alicja w krainie czarów to również część większej serii Babylit, czyli kartonowych książek obrazkowych mających na celu wprowadzenie najmłodszych do klasyki literatury światowej. Stworzone zostały przez amerykanki, pisarkę – Jenifer Adams i ilustratorkę Alison Oliver. Cała seria składa się z ponad 20 pozycji, ale w Polsce wydane zostały dotychczas tylko dwie, oprócz Alicji jeszcze Romeo i Julia.

“Alicja w Krainie Czarów”, Tekst: Jeniffer Adams, Ilustracje: Alison Oliver, Wydawnictwo: Format, Liczba stron: 22, Cena okładkowa: 26,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

 

I jak? Spodobała Wam się któraś z tych książek?

 

Gdzie kupić?

mały, mały smyk

 

 

 

 

Kredkowa księga liczb

 

 

 

 

Alicja w krainie czarów Alison Oliver Jenifer Adams

 

 

 

 

 

Tytuł
Przegląd nowości książkowych dla maluchów maj 2017
Autor

Dodaj komentarz