W tym tygoniu dużo czytaliśmy książeczek szwedzkich autorów. Pewnie nie bez znaczenia jest fakt, że pisałam ich recenzję i były pod ręką, ale trzeba też przyznać, że są bardzo fajne i Mała Czytelniczka je lubi. Kolejnym hitem była „Kicia Kocia na rowerze”, którą kupiliśmy w pewnym bardzo specjalnym celu. Poza tym trochę nowości w naszej biblioteczce. Zapraszam do przeglądu tygodnia – wieczorne czytanie z dwuletnią Małą Czytelniczką.
Poniedziałek
1. „Bardzo wielki nos”, L. Olsson, Ch. Ramel, Zakamarki

2. „Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy”, R. Scarry, Babaryba

3. „Gdzie idziemy?”, A.-C. Tidholm, Zakamarki

Dziś czyta tata. Potem powiedział mi tylko, że ta książka o autach jest zakręcona. Nie zrozumiałąm o co chodzi, muszę chyba sama sprawdzić.
Wtorek
1. „Koza Dereza”, bajka ukraińska

2. „Pan Kockij”, bajka ukraińska

3. „Lisicka-Sestricka”, bajka ukraińska

4. „Poznaję literki”, Wilga

Wieczór bajek ukraińskich. O kozie Derezie i Panu Kockim pisałam w poprzednich przeglądach. Natomiast „Lisicka-Sestricka” jest mega zakręcona, w skrócie opowiada o cwanej lisicy oraz niezdarnym i nierozgarniętym wilku.
Środa
1. „Pajączek”, E. Carle, Tatarak

2. „Jest tam kto?„, A.C. Tidholm, Zakamarki

3. „Gałgankowy skarb”, Z. Lengren, Babaryba

4. „Franciszek, Strachliwy Myszek”, Wydawnictwo Literackie

„Pajączek” pożyczony z biblioteki i całe szczęście, bo zainteresowanie raczej małe. Jeszcze nie udało nam się ani razu przeczytać go w całosci. Tym razem również Mała Czytelnicza niecierpliwi się i przewraca strony. Kończymy więc szybko i przechodzimy do następnych pozycji. Te z kolei czytamy w całości i to po co najmniej po dwa razy.
Czwartek
1. „Kicia Kocia na rowerze”, A. Głowińska, Media Rodzina

2. „Gdzie idziemy?”, A.-C. Tidholm, Zakamarki

3. „Auto robi brum”, L. Olsson, Ch. Ramel, Zakamarki

Dzisiejsza nowość – „Kicia Kocia na rowerze”. Książeczkę miałąm zamiar pokazać dopiero za kilka dni, ale Mała Czytelniczka wypatrzyła ją w teczce Taty i nie było już odwrotu :). Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z Kicią Kocią, bo znamy już część o gotowaniu i kąpieli. Ale ta część jest specjalna, bo kupiliśmy ją w bardzo sprecyzowanym celu. Mianowicie Mała Czytelniczka ma od niedawna rowerek biegowy. Cały szkopuł w tym, że się go… boi :(. Nie tylko nie chce na niego wsiaść, ale nawet nie chce do niego podejść. Mamy więc nadzieję, że ta ksiażeczka trochę ją z tematem rowerowym oswoi.
Piątek
1. „Kicia Kocia na rowerze”, A. Głowińska, Media Rodzina

Wracamy późno, ale Mała Czytelniczka z wieczornego czytania nie zamierza zrezygnować, więc czytamy jeszcze Kicię Kocię.
Sobota
Dziś też późny powrót, ale tym razem już bez czytania książeczek. Nadrobimy jutro.
Niedziela
1. „Świerszczyk” nr 7 / 2018, Nowa Era

2. „Bardzo głodna gąsiennica”, E. Carle, Tatarak

3. „Kolorowy las. Co tu nie pasuje?”, N. Holtfreter, Nasza Księgarnia

Sobotę nadrabiamy i to z jakim rozmachem. Same nowości. Nowy Świerszczyk: tu podobają nam się obrazki z gry memo, bawimy się w wyszukiwanie. „Bardzo głodna gąsiennica to stara-nowa książka. Niecały rok temu pożyczaliśmy ją z biblioteki, a teraz Mała Czytelniczka dostała ją w prezencie. Odkrywamy więc ją na nowo (Na zdjęciu ta biblioteczna wersja, bo obecnej jeszcze nie zdążyłam sfotografować). „Kolorowy las. Co tu nie pasuje” to książeczka z zagadkami i rewelacyjnymi ilustracjami N. Holtfreter.