Książki dla dzieci

Czytelniczy przegląd tygodnia #3 – wieczorne czytanie

Zasypianki

Pierwsza w nowym roku minirelacja z naszego czytelniczego tygodnia. Mała Czytelniczka ma teraz 21 miesięcy. Dziś o tym, co czytaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Poniedziałek

1. „Wiersze i wierszyki dla najmłodszych. J. Tuwim”, M. Jagoda, wyd. Wilga

2. „Poznaję literki”, wyd. Wilga

Wybiera i czyta tata, więc co mogłoby być innego niż wierszyki…

Poznaję literki
Poznaję literki
Wtorek

1. „Bałwanek, Król Śniegu”, wyd. Olesiejuk

2. „Zasypianki”, wyd. Papilon

Bałwanek jest fajny, bo w klimacie zimowym. Potem czytamy przepięknie ilustrowane „Zasypianki” z wierszykami do poduszki.

Zasypianki
Zasypianki
Środa

1. „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, R.S. Berner, wyd. Dwie Siostry

2. Zasypianki”, wyd. Papilon

Ulica Czereśniowa to niesamowita książka, tyle razy ją oglądamy i za każdym razem dostrzegam nowe szczegóły. Mała Czytelniczka sama wyciągnęła ją z półki do wieczornego czytania i koniecznie od niej musieliśmy zaczać. Na koniec jeszcze kilka wierszyków z „Zasypianek”. 

Wiosna na Ulicy Czereśniowej
Wiosna na Ulicy Czereśniowej
Czwartek

1. „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, R.S. Berner, wyd. Dwie Siostry

2. Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo” A. Woldańska-Płocińska, wyd. Czerwony Konik

3. „Pan Kockij” – bajka ukraińska

Po wczorajszym czytaniu chyba pozostał niedosyt, bo Ulica Czereśniowa znów dziś została wytypowana. Potem Prosiaczek, w którym Mała Czytelniczka zaczęła od poszukiwań kotka. Kiedy znalazła go ukrywającego się za kapeluszem w sklepie z melonikami, mogła już spokojnie oglądać książkę dalej :). Ostatnia książka na dziś to bajka ukraińska. Zaczyna się smutno, bo oto kotek został porzucony przez swego właściciela. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pan Kockij jeszcze tego nie widzi, ale my już możemy zobaczyć obrotną Lisicę, która nie tylko się nim zaopiekuje, ale… zostanie jego żoną.

Pan Kockij
Pan Kockij
Piątek

1. „Śpij, króliczku”, Jörg Mühle, wyd. Dwie Siostry

2. „Sirko” – bajka ukraińska

3. „Miasteczko z bajki”, D. Gellner, J. Richter-Magnuszewska, wyd. Papilon

Dzisiejszym hitem zdecydowanie jest „Miasteczko z bajki”, tym bardziej, że już sporo czasu minęło od ostatniego razu, kiedy było czytane. Dziś więc zostało tak jakby odkryte na nowo i tak się spodobało, że trudno było mi przekonać Małą Czytelnczkę, że czas już spać.

Miasteczko z bajki
Miasteczko z bajki
Sobota

1. Zasypianki”, wyd. Papilon

2. Świerszczyk nr 2/2018, wyd. Nowa Era

Dziś z kolei dzień Świerszczyka, bo oglądany jest od samego rana. Teraz wieczorem jest już strasznie wymiętolony, ale wciąż jeszcze Mała Czytelniczka chce go czytać. Choć zazwyczaj tylko opowiadam obrazki i czytam wierszyki, to tym razem spróbowałam jeszcze dłuższego opowiadania Roksany Jędrzejwskiej-Wróbel. O dziwo, zostało wysłuchane do samego końca. Jakiś czas temu zauważyłam, że książki tej autorki są dosyć lubiane i teraz już wiem dlaczego. W „Zasypiankach” natomiast czytamy między innymi jeden z najbardziej ulubionych wierszyków Małej Czytelniczki – „Kołysanka dla żabki”

Świerszczyk nr 2/2018
Świerszczyk nr 2/2018
Niedziela

1. „Pucio mówi pierwsze słowa”, M. Galewska-Kustra, J. Kłos, wyd. Nasza Księgarnia

2. „Franciszek, Strachliwy Myszek”, O. Bailloeul, C. Curt, Wydawnictwo Literackie

W ostatnim dniu tego przeglądu niezawodny Pucio oraz Franciszek, książka, która choć ma tekst, to jednak jest bardziej do oglądania i opowiadania.

Franciszek, Strachliwy Myszek
Franciszek, Strachliwy Myszek
Autor

Dodaj komentarz