Edukacja i zabawa

Feluś i Gucio grają w literki (Nasza Księgarnia) – recenzja

Feluś i Gucio grają w literki Nasza Księgarnia

Feluś i Gucio to jedna z naszych ulubionych serii książek dla dzieci. Niedawno dołączyły do niej równiej gry, a właściwie pomoce edukacyjne. O Feluś i Gucio grają w sylaby już pisałam, dziś kolej na Feluś i Gucio grają w literki.

Pudełko gry wypełnione jest kartonikami z literkami i obrazkami. W sumie mamy aż 100 żetonów literek i 60 obrazków. W czasie gry będziemy jeszcze używać rozkładanej kratkowanej planszy oraz materiałowego woreczka na literki.

Feluś i Gucio grają w literki to takie trochę połączenie krzyżówki ze scrabble. Zamiast haseł mamy tu kartoniki z obrazkami, do których układamy literki. Korzystamy z puli 6 wylosowanych kartoników, które uzupełniamy w czasie gry lub wymieniamy w całości na nowe. Osoba, która dołoży ostatnią literę do słowa wygrywa kartonik z obrazkiem.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, sylabowej, nie zaliczam tego zestawu do typowych gier planszowych. Mimo pewnych reguł gry, dla mnie jest to przede wszystkim pomoc edukacyjna. Feluś i Gucio grają w literki to bardzo przyjemne narzędzie do nauki czytania. Składanie literek w wyrazy daje wiele satysfakcji, a proste wyrazy oraz podpowiedzi na odwrocie obrazków sprawiają, że zestaw z powodzeniem nada się dla dzieci młodszych niż sugerowany wiek 6+.

Feluś i Gucio grają w literki, autorzy: Magdalena Król, Marcin Dudek, ilustracje: Marianna Schoett, wiek: 6+, 1-4 graczy, Nasza Księgarnia 2021

Feluś i Gucio grają w literki Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w literki Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w literki Nasza Księgarnia

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz