Edukacja i zabawa

Feluś i Gucio grają w sylaby (Nasza Księgarnia) – recenzja

Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia

Feluś i Gucio grają w sylaby to bardziej pomoc dydaktyczna niż gra. Jest zestawem wspierającym naukę czytania sylabowego. Ilustracje nawiązują do świetnej serii dla młodszych przedszkolaków: Feluś i Gucio.

W zestawie znajdziemy cztery dwustronne plansze pozwalające ćwiczyć układanie prostych słów dwu i trzysylabowych. Do dyspozycji mamy również 48 dwustronnych płytek z obrazkami (z jednej strony obrazek jest podpisany, z drugiej ten sam obrazek jest bez podpisu). Płytki te będą używane do układania słów dwusylabowych.

Do układania słów trzysylabowych służą obrazki z podpisami nadrukowane bezpośrednio na jednej stronie plansz. Możemy je zakryć dodatkowymi kartonikami obrazkowymi bez podpisów. W sumie mamy tu 12 obrazków do słów trzysylabowych. Dla tej kategorii słów jest też ułatwienie, jedna sylaba jest już wydrukowana na planszy, więc wystarczy tylko ułożyć pozostałe dwie.

Wreszcie mamy 48 dwustronnych płytek z sylabami, z tym, że niektóre z sylab się powtarzają. Do zestawu dołączono również separator do segregowania płytek w pudełku. Jest on pomocny przy tak dużej ilości różnych kartoników, aczkolwiek nie idealny, bo niektóre płytki wsuwają się pod niego.

Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia

Instrukcja opisuje 7 prostych zabaw, które są różnymi wariacjami układania słów z sylab.

Zaznaczę tu od razu, że zabawy z instrukcji, czyli układanie słów pod obrazki u nas się nie sprawdziły. Bardziej interesująca była zabawa samymi kartonikami z sylabami i tworzenie własnych lub zupełnie przypadkowych słów. Plusem tutaj jest to, że zestaw zawiera te najprostsze i najbardziej popularne sylaby, które umożliwiają ułożenie naprawdę bardzo wielu słów i to nie tylko takich, które są na obrazkach.

Cieszę się, że taki zestaw w ogóle powstał. Metoda sylabowa jest coraz bardziej doceniana. Do niedawna pomocy do jej nauki było jak na lekarstwo, teraz się to powoli zaczyna zmieniać. „Feluś i Gucio grają w sylaby” wyróżnia się tu wyjątkową estetyką i wysoką jakością. Nawiązuje do znanej i lubianej serii o przedszkolaku Felusiu i jego misiu Guciu. Dzięki doborowi prostych słów i popularnych sylab to zestaw idealny dla początkujących.

Feluś i Gucio grają w sylaby, autor: Marcin Dudek, ilustracje: Marianna Schoett, 1-4 graczy, wiek 5+, Nasza Księgarnia 2021

Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia
Feluś i Gucio grają w sylaby Nasza Księgarnia

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz