Gry planszowe i puzzle

Łubudu (Alexander) – recenzja

gra Łubudu Aleksander

To trochę gra a trochę zabawka. Możemy tu rywalizować we wznoszeniu coraz to trudniejszych wież według wzoru z kart, albo po prostu budować według własnego pomysłu. W obu wypadkach zabawa naprawdę wciąga.

Jest kilka wersji gier Łubudu, my mamy tą największą, Exclusive. To sporych rozmiarów pudełko wypełnione licznymi elementami, różnych kształtów, kolorów i wielkości. W sumie jest ich wszystkich 66. W zestawie znajdziemy też 16 kart będących wzorem do budowy wież o różnym stopniu trudności. Instrukcja opisuje 3 warianty gry, w tym jeden z kartami.

Łubudu to gra zręcznościowa i bardzo fajnie rozwija motorykę małą. Ponadto wersja z kartami to również układanka lewopółkulowa. Jest to więc gra bardzo rozwijająca. Moim zdaniem nada się nawet dla młodszych dzieci niż sugeruje wiek z pudełka. Dla mojej prawie pięciolatki była w sam raz.

Pewnym minusem jest to, że komponenty są plastikowe, również w pudełku znajdziemy dużą plastikową wypraskę. Samo pudełko nie jest zbyt piękne a karty mogłyby być sztywniejsze. Fajnie też, gdyby było ich więcej. Natomiast elementy do układania są dobrej jakości, regularne, bez żadnych zniekształceń.

Również funkcjonalność gry jest bardzo duża i na pewno jest to typ gry, który zapewni wiele dobrej zabawy, taki, do którego często się wraca. My bawiliśmy się wspaniale i zdecydowanie polecamy.

Ta gra przypomina trochę „Nawlekaj nie czekaj”, która u nas była hitem w wieku około 2-3 lat. Łubudu” to tak jakby kontynuacja dla starszych dzieci. Jeśli znacie i lubicie „Nawlekaj nie czekaj” to Łubudu też wam się spodoba.

Łubudu Exclusive, Alexander, wiek 6+, 2-6 graczy

gra Łubudu Aleksander
gra Łubudu Aleksander
gra Łubudu Aleksander
gra Łubudu Aleksander

Dziękuję wydawnictwu Alexander za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz