Gry planszowe i puzzle

Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu (Nasza Księgarnia) – recenzja

Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu

Na pewno znacie lub kojarzycie serię Rok w… Naszej Księgarni. Gra Wytęż wzrok nawiązuje do jednej z jej części Rok w przedszkolu. Na 48 kartach znajdziemy różne scenki z przedszkolnych zabaw i szaleństw. Zasady gry są tak banalne, że pudełkowy wiek 5+ wydaje się tu znacznie zawyżony.

Zawartość. Pudełko gry jest niewielkich rozmiarów i zawiera w środku 48 dwustronnych kart. Z jednej strony znajdziemy obrazek bawiących się dzieci, z drugiej kształt geometryczny lub kolor.

Zasady gry. Karty układamy w stosie, tak, aby kształt lub kolor znajdował się u góry. Gracz odkrywa kartę i kładzie ją obok stosu. Pierwszy gracz, który odnajdzie na obrazku kształt lub kolor z góry stosu zatrzymuje kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart.

Ilustracje. Karty utrzymane są w pastelowej tonacji i są naprawdę piękne. Na każdej z nich dużo się dzieje. Przedstawione są na nich zabawy i różnego rodzaju aktywności w różnych porach roku. Tak bogate ilustracje sprawiają, że Wytęż wzrok to nie tylko gra, ale prawie książka obrazkowa.

Wrażenia. Grało nam się szybko i przyjemnie. Rozgrywka jest niewymagająca i spokojnie dadzą sobie z nią młodsze dzieci. Dużo wnosi tu piękna oprawa graficzna i ciekawe ilustracje.

Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu, Przemek Liput, wiek: 5+, 2-5 graczy, Nasza Księgarnia 2021

Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz