Gry planszowe i puzzle

Mam Cię! (Alexander) – recenzja

Mam Cię! Alexander gra planszowa

Jestem pozytywnie zaskoczona tą grą. Mam Cię! to gra na spostrzegawczość, z minimalistyczną, ale przyjemną grafiką. Jest bardzo dobrze przemyślana, ma proste do wytłumaczenia zasady, nie wymaga długich przygotowań a rundy są szybkie. Mojej prawie pięciolatce bardzo się spodobała.

W labiryncie biegają i bawią się wesołe pieski i kotki. Kto kogo dogoni? I kto pierwszy to dostrzeże?

Plansza do gry jest labiryntem i składa się z czterech dwustronnych części. W każdej rundzie wyciągamy nową kartę, która wskazuje w jaki sposób trzeba go przebudować, np. zamienić ze sobą dwie części lub odwrócić którąś na drugą stronę. W ten sposób plansza wciąż się zmienia. W sumie jest możliwość 96 kombinacji.

Z drugiej strony wyciągniętej karty mamy symbol zwierzaka. Kot lub pies w określonym kolorze. Teraz trzeba go szybko odszukać na planszy i sprawdzić do jakiego innego zwierzaka dobiegnie. Kiedy już to wiemy, chwytamy odpowiedni żeton. Kto pierwszy odgadnie, otrzymuje kartę dla siebie.

Zasady banalnie proste, a zabawa jest wspaniała. Mam Cię! ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Dla sugerowanego wieku 5+ jest idealna. Mojej pięciolatce bardzo się spodobała i miała ochotę na zagranie wielu rund pod rząd. Dodatkowym atutem tej gry jest przystępna cena, można ją nabyć już za 20zł. Zdecydowanie warto.

Mam Cię!, autor: Martin Nedergaard Andersen, Alexander, wiek 5+, 2-6 graczy

Mam Cię! Alexander gra planszowa
Mam Cię! Alexander gra planszowa
Mam Cię! Alexander gra planszowa

Dziękuję wydawnictwu Alexander za możliwość zrecenzowania gry.

Dodaj komentarz