Książki dla dzieci

Podsumowanie roku 2017 – blogowo i czytelniczo

Podsumowanie roku 2017

Ubiegły rok był zupełnie wyjątkowy, bo był to pierwszy rok działalności “Lokomotywy”. Pionierski post ukazał się 18 lutego, można więc powiedzieć, że blog jest jeszcze niemowlakiem. Ponieważ jednak rok 2017 się skończył, to jest to chyba dobry moment na jakieś małe podsumowanie.

Najczęściej czytane recenzje

Poniżej zestawienie najczęściej czytanej piątki. Dla mnie zaskoczeniem jest pierwsze miejsce. Nie dlatego, że książka nie zasługuje na podium, bo wręcz przeciwnie, jest naprawdę fantastyczna. Jednak nie widziałam aby ktokolwiek inny o niej pisał, oprócz mnie. Pozostałe książki już z pewnością kojarzycie. Wszystkie są świetne 🙂

wiersze i wierszyki Ludwik Jerzy Kern

  1. Wiersze i wierszyki dla najmłodszych” L.J. Kern, wyd. Wilga

śpij, króliczku

2. “Śpij, króliczku” J. Mühle, wyd. Dwie Siostry

Pucio uczy się mówić

3. “Pucio uczy się mówić”, M. Galewska-Kustra, J. Kłos, wyd. Nasza Księgarnia

puk puk takahashi

4. “Puk, puk!” K. Takahashi, wyd. Dwie Siostry

Miasteczko z bajki Dorota Gellner

5. “Miasteczko z bajki” D. Gellner, wyd. Papilon

Ulubione książki Małej Czytelniczki

Niełatwo było ułożyć ten ranking, bo tak naprawdę preferencje zmieniają się w czasie a najbardziej na topie często jest najnowsza książka. Ostatecznie wybrałam jednak pięć pozycji. Trzy pierwsze to książki ponadczasowe, do których wciąż często wracamy a Mała Czytelniczka sama regularnie wybiera je do czytania. Dwie ostatnie to książki wypożyczone z biblioteki, które zrobiły tak wielką furorę, że czytane były na okrągło, często po kilka razy dziennie. Choć kilkukrotnie prolongowane, po kilku miesiącach trzeba było je oddać. Teraz myślę o tym, żeby je jednak kupić. Miło będzie móc znowu do nich wracać.

Spośród naszych pięciu ulubieńców tylko “Wiosna na ulicy Czereśniowej” nie doczekała się jeszcze recenzji. Tylko dlatego, że choć kupiona wiosną na pierwsze urodziny Małej Czytelniczki, dopiero pół roku później wzbudziła sobą zainteresowanie. A jakoś głupio było mi pisać recenzję “Wiosny…” jesienią.

Pucio mówi pierwsze słowa

  1. Pucio mówi pierwsze słowa”, M. Galewska-Kustra, J. Kłos, wyd. Nasza Księgarnia

Wiosna na ulicy Czereśniowej

2. “Wiosna na ulicy Czereśniowej”, R. S. Berner, wyd. Dwie Siostry

Jeden dzień Mizielińscy

3. “Jeden dzień” A. i D. Mizielińscy, wyd. Dwie Siostry

wiersze i wierszyki Ludwik Jerzy Kern

4. “Wiersze i wierszyki dla najmłodszych” L.J. Kern, M. Jagoda, wyd. Wilga

Mydło Małgorzata Strzałkowska

5. “Mydło”, M. Strzałkowska, A. Pękalski, wyd. Bajka

Oprócz recenzji na blogu jest jeszcze kilka innych kategorii, z których chyba najbardziej ulubione przez Was i przeze mnie są przeglądy nowości. Wyszukiwanie nowo wydanych kartonówek dla maluchów wciaż sprawia mi mnóstwo frajdy. Podoba mi się też ta tradycja wybierania spośród nich jednej najciekawszej do kupienia i zrecenzowania.

Z nowych rzeczy na blogu jest cykl wieczorne czytanie. Przez jeden tydzień w miesiącu spisuję książki, które czytaliśmy wieczorem. Później publikuję na blogu minirelację ze zdjęciami książek i krótkim komentarzem. Jak dla mnie to fajna sprawa, bo mam świetny pogląd na to, co u nas w danym momencie się czyta. Mam nadzieję, że i dla Was jest to ciekawe. Do tej pory były dopiero dwa przeglądy, chyba całkiem dobrze przyjęte.

Na koniec tego podsumowania dodam, że to książkowe blogowanie okazało się znacznie ciekawszą przygodą niż początkowo podejrzewałam.

Dodaj komentarz