Przegląd nowości

Przegląd nowości książkowych dla maluchów kwiecień 2018

Przegląd nowoci książkowych kwiecień 2018ch(2)

W kwietniu pojawiło się kilka naprawdę pięknych i godnych uwagi książek. Niektóre z nich już mamy, ale wciąż zastanawiam się nad kilkoma pozycjami. Trudny wybór, najchętniej zdecydowałabym się na wszystkie. Poniżej znajdziecie zestawienie tych pozycji, które tym razem mnie zachwyciły. Wybierałam je pod kątem mojej dwulatki, więc albo są kartonowe albo, jeśli papierowe, mają mało tekstu i dużo ilustracji. Nie da się nie zauważyć, że przegląd zdominowany jest przez koty (aż trzy pozycje!) oraz inne zwierzaki. Tylko w dwóch książkach z zestawienia bohaterami są ludzie.

KARTONÓWKI

1. Kolorowy las. Co tu nie pasuje? / Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?

kolorowy las. co tu nie pasuje kolorowe morze, co tu nie pasuje

Piękne graficznie książeczki z zagadkami. Niektóre z nich sprawdzają wiedzę, inne ćwiczą spostrzegawczość. Na każdej ze stron mamy rysunki roślin i zwierząt, odpowiednio leśnych lub morskich. Jedno z nich z jakiegoś powodu jest inne. Na przykład nosi czapeczkę albo idzie w inną stronę niż wszyscy. Obie już mamy, aby przeczytać recenzję wystarczy kliknąć na tytuł powyżej.

“Kolorowy las. Co tu nie pasuje?”, „Kolorowe morze, co tu nie pasuje?” autor: Nastja Holtfreter, wydawnictwo: Nasza Księgarnia, liczba stron: 14, cena okładkowa: 19,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik i klik

2. Nie płacz, króliczku

Nie płacz, króliczku

To trzecia już część serii. My mamy pierwszą „Śpij, króliczku” i to naprawdę fajna interaktywna książeczka. Druga część to „Do kąpieli, króliczku”. Teraz kolej na „Nie płacz, króliczku”, czyli będziemy pocieszać tego sympatycznego zwierzaka, po tym jak się przewrócił i skaleczył. Wiem, że to świetne książki i poważnie się zastanawiam nad dokupieniem pozostałych części. A w przypadku naszej ruchliwej dwulatki upadki i drobne potłuczenia to teraz niemal codzienność, więc z pewnością bardzo dobrze się z króliczkiem zrozumieją.

“Nie płacz, króliczku”, autor: Jörg Mühle, wydawnictwo: Dwie Siostry, liczba stron: 20, cena okładkowa: 24,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

3. Jano i Wito w domu

Jano i Wito w domu

Kolejna część, po „Jano i Wito w trawie” napisana przez autorkę bloga „Matka Wariatka”. Wydaje mi się, że druga część wygląda na ciekawszą, więcej się tu dzieje, jest bardzo dynamiczna, więcej jest kolorów. Zapowiada się ciekawie.

“Jano i Wito w domu”, autor: Wiola Wołoszyn, wydawnictwo: Mamania, liczba stron: 26, cena okładkowa: 29,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

4. Portrety

portrety

Ponieważ to książka z wierszami Doroty Gellner, to wiem, że mogłabym ją wziąć w ciemno. Bardzo podoba nam się jej „Miasteczko z bajki”. Czytaliśmy też „Myszkę” i również byłą fajna. W „Portretach” jak zwykle mamy łobuziarskiego zwierzaka, kota, który postanawia zostać malarzem – portrecistą. Bardzo mu sie ta nowa praca podoba, ale niestety – jego klientom już nie za bardzo. Soczyście-kolorowe ilustracje są równie rozbrykane jak bohaterowie wierszy Doroty Gellner. Ta ksiażka ma potencjał na hit: kartonówka+wierszyki+zwierzaki+wesołe ilustracje. Pasowałaby do naszej biblioteczki.

“Portrety”, autor: Dorota Gellner, ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło, wydawnictwo: Bajka, liczba stron: 24, cena okładkowa: 22,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

5. Niebostrada

Niebostrada

Jest o różnych perypetiach drogowych, ale w przestworzach. A bohaterami są ptaki. Ta książeczka wydaje mi się ciekawa przede wszystkim ze wględu na wiersz Rafała Witka. Ilustracje tutaj nie do końca są w moim guście, ale doceniam efekt trójwymiarowości. Ogólnie myśle, że ta kartonówka będzie również całkiem zabawna.

“Niebostrada”, autor: Rafał Witek, ilustracje: Piotr Rychel, wydawnictwo: Bajka, liczba stron: 30, cena okładkowa: 22,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

DLA STARSZYCH MALUCHÓW I PRZEDSZKOLAKÓW (PAPIEROWE STRONY)

6. Cat in the book. Elementarz języka angielskiego

To dość dużego formatu książka do nauki angielskiego dla najmłodszych dzieci. Bardzo starannie opracowana, z płytą, z piosenkami. Do tego oryginalne ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej, którą znamy z „Miasteczka z bajki”. Ten elementarz już jest w naszej biblioteczce, wiec bardzo wkrótce napiszę o niej więcej :).

“Cat in the book. Elementarz języka angielskiego”, autor: Ewa Cisowska, Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska, wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej, liczba stron: 160, cena okładkowa: 44,90 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

7. Jestem kotem

jestem kotem

Kolejna kocia książka, ale tym razem do poczytania. Świetnie się nada dla młodszych dzieci ze względu na małą ilość tekstu i nieskomplikowane ilustracje. Bohaterami są różnego rodzaju duże koty: lew, gepard, puma, pantera i tygrys. Oraz mały Felek, który próbuje je przekonać, że i on jest kotem. A także, że mimo różnic zawsze można znaleźć coś wspólnego.

“Jestem kotem”, autor: Galia Bernstein, wydawnictwo: Nasza Księgarnia, liczba stron: 32, cena okładkowa: 24,90 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

8. Jesteś moim przyjacielem

Historia o przyjaźni jeżyka i zającza oraz o rozłące, gdy jeżyk zapada w sen zimowy. W tle pory roku i piękne ilustracje. To właśnie one do mnie trafiły i ze względu na nie chciałabym poznać tę książkę.

“Jesteś moim przyjacielem”, autor: Michael Engler, ilustracje: Joëlle Tourlonias, wydawnictwo: Debit, liczba stron: 32, cena okładkowa: 22,90 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

9. Co mi powiedział tata

Co mi powiedział tata

Seria książek Astrid Desbordes jest piękna i wzruszająca. Szczególnie dla rodziców. „Co mi powiedział tata” to zbiór pytań dziecka, chłopca Archibalda oraz mądre odpowiedzi taty. Filozoficznie i o życiu. Do tego proste, rysunkowe ilustracje. Ma potencjał, żeby zachwycać. Świetnie się też nada na prezent z okazji dnia ojca.

“Co mi powiedział tata”, autor: Astrid Desbordes, ilustracje: Pauline Martin, wydawnictwo: Entliczek, liczba stron: 44, cena okładkowa: 29,90 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

Gdzie kupić?

kolorowy las. co tu nie pasuje

Jano i Wito w domu

portrety

Niebostrada

jestem kotem

Co mi powiedział tata

Tytuł
Przegląd nowości książkowych dla maluchów kwiecień 2018
Autor

2 komentarze

 • Reply

  Mini

  12 czerwca 2018

  Z nowości to jeszcze „Był sobie szczeniak Ellie” jest warta polecenia 🙂

  • Reply

   Blog Lokomotywa

   13 czerwca 2018

   Dzięki za polecenie. Ale to chyba dla troche starszych dzieci? 😉

Dodaj komentarz