Książki dla dzieci

„Zaopiekuj się Fafikiem” – kreatywny zeszyt zabaw

"Zaopiekuj się Fafikiem"

Niedawno pisałam o tym, jak zaprzyjaźniliśmy się z pewnym sympatycznym psiakiem. Dziś pokażę Wam kontynuację przeznaczoną dla trochę starszych dzieci. Tym razem Fafik zaprasza do kreatywnych zabaw, do których przede wszystkim potrzebne będą kredki i nożyczki… oraz dużo wyobraźni.

Mała Czytelniczka bardzo polubiła pierwszą część „Pobaw się z Fafikiem”. Z pewnością „Zaopiekuj się Fafikiem” również jej się spodoba, jednak zdecydowałam odłożyć ją na czas, kiedy do niej dorośnie. Choć zadania są bardzo różnorodne, to jednak wymagają trochę wprawy, zdolności manualnych oraz abstrakcyjnego myślenia. Sugerowany wiek według wydawcy to 5-10 lat.

"Zaopiekuj się Fafikiem"

„Zaopiekuj się Fafikiem” to zeszyt zadań, ale różni się od innych tego typu pozycji. Przede wszystkim objętością – to nie jest kilka zszytych kartek, ale 144 strony pełne różnych aktywności, z których każde jest inne i jedyne w swoim rodzaju. Niektóre są zaskakującą wariacją powszechnie spotykanych zadań dla dzieci: „Te obrazki niczym się nie różnią. Dorysuj 10 różnic”, „Połącz kropki (jak chcesz)”. Wspólnym mianownikiem wielu zabaw jest konieczność uruchomienia wyobraźni: „Jak wyglądałaby planeta Fafika?”. Są też dosyć abstrakcyjne fragmenty, jak ten, gdzie Fafik wykluwa się z jajka. Oczywiście nie brakuje też zabaw, które edukują jak należy opiekować się pieskiem: „Zaplanuj idealny dzień dla pieska Fafika. Pamiętaj o kilku posiłkach, wodzie do picia, zabawie, spacerach, głaskaniu”. Przy tym wszystkim można się wyżyć mniej lub bardziej artystycznie: „Zaprojektuj dla Fafika ubranie na zimę”

"Zaopiekuj się Fafikiem"

Najbardziej podoba mi się tu różnorodność i kreatywność zadań. Książka jest narysowana żartobliwie, ale wygląda lekko i elegancko. Gdybym miała tu coś poprawić to doradziłabym inny rodzaj oprawy. Obecnie jedną ręką trzeba przytrzymywać książkę , aby się nie zamknęła, co przy jej formie aktywnościowej może być minusem. Myślę jednak, że podobnie jak i przy poprzedniej części, dzieci szybko zaprzyjaźnią się z tym sympatycznym psiakiem i będą mieć dużo frajdy z opiekowania się Fafikiem.

"Zaopiekuj się Fafikiem"

"Zaopiekuj się Fafikiem"

"Zaopiekuj się Fafikiem"

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Centrum Edukacji Dziecięcej.

“Zaopiekuj się Fafikiem”, autor: Robert Trojanowski, wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej, rok wydania: 2018, liczba stron: 144, cena okładkowa: 19,98 zł

Link do opisu na stronie wydawnictwa: klik

Data recenzji
Nazwa
"Zaopiekuj się Fafikiem"
Ocena
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz