Książki dla dzieci

Balonowa 5 – recenzja

Balonowa 5

Balonowa 5 to kamienica zamieszkana przez osobliwych mieszkańców. Małpy pieką ciasto, hipopotam śni o arktycznych przygodach a żaby piszą rap… Artystyczne ilustracje, pomysłowa formuła i zabawny tekst. To naprawdę godna uwagi i wyróżniająca się na tle innych książka.

Poznajemy tu 11 mieszkań i ich mieszkańców. Każde z nich to osobna historia i to nie tylko pod względem treści, ale i formy. Bo są tu i wyrazy dźwiękonaśladowcze i fragmenty rapu i układy taneczne. Zobaczymy dżunglę i Arktykę, upieczemy ciasto i pomożemy znaleźć zaginiony kapelusz.

To bardzo artystyczna, ciekawa i zabawna pozycja. Zdecydowanie jest to książka z pomysłem i dopracowana w szczegółach. Warto dodać, że ilustracje otrzymały wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku 2019 polskiej sekcji IBBY .

Ach i jeszcze jedna sprawa. Balonową 5 po prostu trzeba czytać równie artystycznie, czy wręcz teatralnie. Nie ma tu mowy o monotonnym mamrotaniu pod nosem. Tu obraz, treść i dźwięk wzajemnie się uzupełnia. Tak naprawdę otwierając książkę, zaczynamy spektakl.

Czytaliśmy z wielką przyjemnością. Bardzo polecam.

Dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska za możliwość zrecenzowania książki.

Balonowa 5
Balonowa 5
Balonowa 5
Balonowa 5

Balonowa 5, Mikołaj Pasiński, Małgorzata Herba, 48s., oprawa twarda, HarperCollins Polska

Dodaj komentarz