Książki dla dzieci

Małe książeczki też są super. Kilka propozycji za mniej niż 5zł

"Jeżyk", Wiesław Drabik, wyd. Skrzat

Przeglądając oferty książek dla maluchów najwięcej zobaczymy małych kartonowych książeczek. Jest tego cała masa, więc z jednej strony jest z czego wybierać, a z drugiej strony zbyt duży wybór nie ułatwia sprawy. W tym artykule pokażę te książeczki, które u nas się sprawdziły i są bardzo lubiane przez Małą Czytelniczkę. Są to bardzo tanie książki, bo ich cena okładkowa nie przekracza 5zł, a kupując przez internet można je nabyć nawet od 2,50 zł.

Dlaczego małe książeczki są fajne?

  • Oczywiście takie książeczki są bardzo krótkie i szybko się je czyta. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że najmniejsze dzieci bardzo szybko się nudzą i nie są w stanie skoncentrować się dłużej na jednej rzeczy. My nawet kilkustronicowe książeczki czytamy czasem i na 2-3 razy, bo Mała Czytelniczka stwierdziła w trakcie, że jednak teraz chce czytać inną książeczkę, a po chwili zmieniła zdanie, że jednak znowu tą :).
  • Na niewielkiej stronie zmieści się niewiele szczegółów, co czasem też jest zaletą, bo nie rozpraszają nadmiarem ilustracji.
  • Są poręczne dla małych rączek, łatwo je podać, podnieść, położyć na półce. Kiedy Mała Czytelniczka chce czytać jakąś małą książeczkę, bez trudu chwyta ją i podtyka mi pod nos :). Z większymi książkami trochę bardziej musi się natrudzić.
  • Małe książeczki to często wydania klasyki, czyli genialnych i ponadczasowych wierszy i bajek dla dzieci. Od początku więc można zaznajamiać malucha z świetną literaturą i przy okazji samemu nauczyć się kilku utworów, a to naprawdę się przydaje. U nas na przykład recytowanie niektórych wierszyków bardzo pomaga przy zasypianiu. Nie wiem dlaczego, ale naprawdę tak jest. 🙂
  • Są niedrogie. Można kupić kilka pozycji na raz bez nadwyrężania portfela i nie jest aż tak bardzo szkoda jak małe rączki je zniszczą.

Nasze ulubione książeczki

  1. Jeżyk

Jeżyk wiesław drabikOkładka może nie rzuca na kolana, ale w środku jest ładnie i kolorowo. Bardzo króciutka książeczka z rytmicznym wierszykiem Wiesława Drabika

 

 

„Jeżyk”

Tekst: Wiesław Drabik

Ilustracje: Agata Nowak

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 6

Cena okładkowa: 3,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

Jeżyk, Wiesław Drabik

  1. Chory kotek

chory kotek stanisław jachowiczKto nie zna klasycznego wierszyka Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku. I przyszedł pan doktor “Jak się masz koteczku?…” Ładne wydanie, ilustracje w stylu humorystycznym. A czy wiecie, że autor, Stanisław Jachowicz, to dziewiętnastowieczny poeta i bajkopisarz, który jest uważany za ojca polskiej literatury dziecięcej?

 

„Chory kotek”

Tekst: Stanisław Jachowicz

Ilustracje: Zbigniew Dobosz

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 8

Cena okładkowa: 4,99 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: klik

chory kotek wiesław drabik

  1. Mała syrenka

mała syrenka

Tu jest trochę więcej tekstu, ale my go akurat nie czytamy. Największym plusem tej książki są bardzo ładne kolory. Mała Czytelniczka lubi tutaj oglądać syrenki.

 

 

„Mała syrenka”

Tekst: praca zbiorowa

Ilustracje: Małgorzata Detner

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 8

Cena okładkowa: 4,99 zł

mała syrenka

Polecam również Lokomotywę Tuwima, o której już pisałam recenzję. Była tak intensywnie eksploatowana, że już całkiem się rozpadła.

 

Lubicie małe książeczki? Co jeszcze polecacie?

Tytuł
Małe książeczki też są super. Kilka propozycji za mniej niż 5zł
Autor

Dodaj komentarz