Książki dla dzieci

Brzydkie kaczątko nie takie brzydkie

Prawie wszystkie książki dla dzieci kupuję w księgarniach internetowych. Zaletą tego rozwiązania jest duży wybór i znacznie niższa cena. Minusem, brak możliwości obejrzenia przed zakupem. Dlatego jeśli już coś ciekawego upatrzę, to szukam recenzji na blogach. Czasami jest odwrotnie, najpierw zobaczę coś fajnego poleconego na jakimś blogu i postanawiam, że chciałabym taką książeczkę kupić. Oczywiście gust recenzenta może się znacznie różnić od mojego, ale bardziej chodzi o to, że w recenzji opisana jest trochę bardziej szczegółowo zawartość książki a także są zdjęcia zawartości. To zazwyczaj wystarcza, żeby wyrobić sobie zdanie, czy takową książkę nadal chcę kupić. Chciałabym, żeby mój blog był dla Was taką pomocą i inspiracją w książkowych wyborach. 

Dzisiaj jednak wyjątkowo przedstawię Wam książkę kupioną nie w internecie, tylko w stacjonarnej księgarni. Była to jedna z pierwszych książeczek Małej Czytelniczki. Pewnego dnia będąc na zakupach weszłam do księgarni z postanowieniem, że kupię książeczkę dla dzieci. Regał dla najmłodszych nie był jakoś szczególnie obszerny, ja nie miałam za bardzo żadnej koncepcji. Te pozycje, które były jakoś niespecjalnie do mnie przemawiały. Ostatecznie bez większego przekonania wybrałam jedną książkę uznając, że ta może być z braku czegoś lepszego. Wkrótce to właśnie ta książka stała się jedną z najbardziej ulubionych książeczek Małej Czytelniczki, która za każdym razem bardzo się cieszy, kiedy ją otwieramy.

“Brzydkie kaczątko”, bo to o nim mowa, to niewielka, w całości kartonowa książeczka z wierszowaną historią tytułowego bohatera. Historia jest klasyczna o brzydkim kaczątku, który okazał się być łabędziem. A co lubi w tej książce Mała Czytelniczka? Wyraźne, kolorowe ilustracje i dużo domowych zwierzątek. A jak robi kaczka? Kwa kwa kwa. A kogut? Kukuryku. Itd. Właściwie tyle już wystarczy, żeby był to hit. Dla dorosłych ta książeczka pewnie się wyda banalna, ale dla dziecka uważam, że jest super.

„Brzydkie kaczątko”

Tekst: Wiesław Drabik

Ilustracje: Kazimierz Wasilewski

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 10

Cena okładkowa: 7,90 zł

Link do opisu książki na stronie wydawnictwa: Klik

 

Data recenzji
Nazwa
"Brzydkie kaczątko" Wiesław Drabik
Ocena
41star1star1star1stargray

Dodaj komentarz